• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 17.00
  • Telefon569-596-123
  • E-mailkontakt@cl-wch2014.pl

Wynajem aut – wyjątkowa historia

historia wynajmu samochodów Jeśli zainteresujemy się historią wypożyczalni aut to można powiedzieć, że swoje początki mają one w czasach starożytnych, kiedy to wynajmowane były rydwany jako współczesne środki transportu. Pierwsza wypożyczalnia samochodów to zaś rok 1915 oraz USA, gdzie na taką działalność zdecydował się Joe Saunders. Przygotował on również specjalne urządzenie, którym mógł mierzyć jak dużą odległość pokonał samochód. Za każdą przejechaną milę obowiązywała opłata w wysokości 10 centów. W tamtych czasach było to bardzo dużo i wypożyczalnia była skierowana raczej do osób zamożnych. Z czasem zainteresowanie rosło, dlatego kolejne takie punkty właściciel otwierał w różnych miejscach. Zainteresowanie wypożyczalniami doprowadziło również do tego, że pojawiła się oczywiście konkurencja i wypożyczalnie prowadzone przez innych ludzi pojawiały się na terenie wszystkich stanów Ameryki Północnej.

Okazuje się, że rozwój wypożyczalni został zatrzymany przez okres II wojny światowej. Dopiero po zakończeniu wojny w nowy świat wprowadził się doskonale Warren Avis, który przygotował wyjątkowe wypożyczalnie funkcjonujące w okolicy lotnisk. Obsługiwał tam miedzy innymi wracających z frontu żołnierzy i taka forma okazała się być doskonałym kierunkiem. W tej bowiem formie wypożyczalnie działają do dnia dzisiejszego. Musimy sobie powiedzieć, że współcześnie funkcjonujące wypożyczalnie to takie firmy, które działają na wysokim poziomie i wykorzystywane są przez klientów na całym świecie. Często po takie usługi sięgają turyści, którzy zdają sobie sprawę z tego, że jeśli będą mieli w swojej dyspozycji samochód to na pewno będzie można się nim łatwiej poruszać po różnych terenach i tym samym łatwiej będzie można dotrzeć do tych miejsc, które będą miały największe znaczenie dla zwiedzającego, a do których dostęp komunikacji jest utrudniony.

Poza tym po wypożyczalnie sięgają również biznesmeni, który wybierają je przede wszystkim dlatego, że taka usługa pozwoli im zaoszczędzić czas, który w dzisiejszym świecie jest szczególnie cenny. W Krakowie wypożyczalnie samochodów także mogą rozwinąć się ze względu na doskonale funkcjonującą turystykę. Na pewno sprzyja temu fakt, że na terenie całej Małopolski funkcjonuje wiele takich miejsc, które warto zwiedzić. Jednak będzie to utrudnione bez samochodu a większość turystów jednak przylatuje samolotem dlatego właśnie wypożyczenie samochodu jest dla nich najlepszym rozwiązaniem, by poznać wszystkie uroki Małopolski.

Ludmiła Owal

Koordynator w firmie wynajmującej samochody osobowe - Szczecin.