• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 17.00
  • Telefon569-596-123
  • E-mailkontakt@cl-wch2014.pl

ABC wynajmu samochodów część II

Wyposażenie samochodu dla rodziny Dodatkowe wyposażenie Jeśli decydujemy się na wynajęcie samochodu w momencie, gdy decydujemy się na jakiś dłuższy wyjazd z rodziną warto się zastanowić czy nie będą nam potrzebne dodatkowe elementy wyposażenia, dzięki którym korzystanie z takiego auta będzie wygodniejsze. Na pewno takie elementy jak foteliki, podkładki dla dziecka, nawigacja, telefon to dodatki, które w wielu sytuacjach się sprawdzą i rzeczywiście będą potrzebne. Dodatkowo firmy wypożyczające samochody starają się cały udoskonalać swoją ofertę. Dlatego właśnie wśród dodatkowego wyposażenia znajdziemy naprawdę masę różnych dodatków, nawet takich których w ogóle byśmy się nie spodziewali. I właśnie dlatego okazuje się, że rynek ciągle się rozwija. Uważaj na ukryte koszty Pojęcie ukrytych kosztów również będzie dotyczyć takiej branży jak wypożyczalnie samochodów. Również tutaj firmy starają się wprowadzać pewne dla siebie korzystne rozwiązania

Najczęściej stosowane przez wypożyczalnie praktyki to 1) Kwota końcowa wynajmu – tutaj trzeba przede wszystkim zorientować się czy wypożyczalnia w końcowej cenie podała nam kwotę z podatkiem VAT, czasami bowiem dostajemy kwotę netto. 2) Opłaty przygotowawcze – to opłata, która pobierana jest przez wiele firm wypożyczających auto i związana będzie z kosztami jakie odnoszą się do mycia samochodu, tankowania czy uzupełnienia płynów. Najczęściej to kilkadziesiąt złotych. 3) Limit kilometrów – w tej chwili rzadko się to zdarza, ale mamy jeszcze firmy, gdzie są limity kilometrów, dlatego warto to sprawdzić czy taka sytuacja nas akurat nie będzie dotyczyła. 4) Mycie samochodu – powinniśmy się także dowiedzieć dokładnie jak wygląda kwestia mycia samochodu i czy przypadkiem wypożyczalnia nie będzie chciała nas obciążyć dodatkowymi opłatami, gdy auto nie będzie czyste. 5) Udział własny w szkodzie komunikacyjnej – różne mogą być zdarzenia na drogach, dlatego warto się przed tym zabezpieczyć.

Auta ubezpieczone mają oczywiście AC, ale jeśli będziemy sprawcami zdarzenia możemy być obciążeni udziałem własnym w szkodzie, dlatego warto sprawdzić w regulaminie do jakiej kwoty będzie nasze zobowiązanie. Ubezpieczenie samochodu Auta, które wypożyczamy mają kompletne pakiety ubezpieczeniowe. Trzeba jednak pamiętać, że nie jesteśmy całkowicie bezkarni. Większość firm wprowadza bowiem rozwiązanie, w którym będziemy mieli konieczność opłaty udziału własnego w szkodzie. Jeśli chcemy tego uniknąć możemy dodatkowo wnieść pewną opłatę i wtedy udział własny w szkodzie nie będzie nas dotyczył.

Maciej Hućko

Z zawodu koordynator wycieczek turystycznych po Krakowie, z zamiłowania fan samochodów - Kraków.